Bílovice


Vítejte v obci Bílovice.

Hledáte nemovitost v této loklitě,
potřebujete svou nemovitost prodat?

Vyplňte svůj email, na který vám máme zaslat další informace.

Aktuální nemovitosti v této lokalitě odkaz

Bílovice jsou vzdáleny 8 km na severovýchod od Uherského Hradiště mezi obcemi Topolnou, Březolupy, Mistřicemi, Kněžpolem
a Nedachlebicemi. Obec je rozdělena na dvě části: Včelary a Bílovice. Území obce tvoří nepravidelnou kotlinu a zabírá poslední výběžky Bílých Karpat. Obcí protékají potok Březnice od Březolup a Zlámanský potok od Nedachlebic. Vesnice leží 201m nad mořem. Rozloha katastru obce je 647 ha, 323 ha je orné půdy, zbytek katastru jsou pastviny a les.

Území okresu Uh. Hradiště je poprávem považováno za jednu z nejpodmanivějších oblastí České republiky. Je to od středověku tradičně známá Zahrada Moravy s překrásnou přírodou, které vévodí ústřední niva s řekou Moravou a mnoha jejími přítoky, na západě pohoří Chřiby s majestátným hradem Buchlovem a na východě výrazným panoramatem Bílých Karpat s Javořinou. Okres Uh.Hradiště má bohaté historické a kulturní tradice a je přirozeným centrem Slovácka.
Této charakteristice okresu Uh. Hradiště přímo odpovídá i charakteristika jednoho z místních regionů tohoto okresu – Bílovsko.

Školství
mateřská škola
základní škola
Zdravotnictví
dětský lékař
-
praktický lékař

ANO

lékárna

ANO

Inženýrské sítě
plynofikace

ANO

kanalizace

ANO

kabelová televize

ANO

připojení k internetu

ANO

vodovod

ANO

Služby
pošta

ANO-

obchody

potraviny, smíšené zboží

bankomat

ANO

Volný čas
sportovní hřiště

ANO